+420 777 100 004

V nabídce 11 302 druhů produktů, 11 840 ks skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Natřete to plísni s barvou InterSIL

Pokud právě čtete tento článek, řešíte s největší pravděpodobností problém, který je v domácnostech poměrně častý a zásadní, plíseň na zdi. Pokud chcete přirozenou cestou zabránit růstu plísní na zdi v Interiéru, použijte silikátové barvy na zeď InterSil Artic. Na fasádu zase doporučujeme fasádní silikátovou barvu ExterSil Artic. Obě tyto kvalitní barvy od českého výrobce TONASO COATINGS mají přirozené vysoké PH a to plísně nemají rády. Zajímá vás více o problematice jak se zbavit plísní na zdi v interiérech a exteriérech? Čtěte dál, dozvíte se zajímavé informace, o kterých jste nejspíš netušili a které Vám mohou pomoct jednoduchým způsobem vyřešit nepříjemnosti s písněmi na zdi.

Plíseň na zdi vzniká tiše, zdánlivě bez příčiny a šíří se i v místech, které denně obýváme my i naše děti. Z hlediska zdraví představuje plíseň zásadní problém. Její škodlivé spóry dráždí náš organismus a vyvolávají celou řadu respiračních, kožních a systémových potíží, od alergií počínaje rakovinou konče. Není jednoduché se ji natrvalo zbavit. Plísně jsou velmi adaptabilní a flexibilní, v nepříznivých podmínkách dokáží přečkat až mnoho let v takzvané „spící“ formě a jakmile se jí nabídne příležitost, začne být znovu aktivní. Často a ne zcela správně se uchylujeme k čistícím prostředkům na bázi dráždivého chlóru nebo aktivního kyslíku. Odstranění je zdánlivě rychlé, ale neúčinné. Plísně na zdi se tím pouze vybělí, my je sice nevidíme, přítomné však nadále jsou.

Ani použití drahých nátěrů s přídavkem fungicidů není nejvhodnější. Barvy působí lokálně a jen po omezenou dobu, jelikož plíseň si snadno vytvoří časem na fungicid resistenci. Je důležité si uvědomit, co je největším podmětem růstu plísní. Je to vlhkost. Všechny houby, včetně těch mikroskopických, které laicky označujeme plísně, vlhkost potřebují. Té je především nutné zamezit. Vždyť všichni víme, že v parných dnech, kdy je v lese suchý i mech houbu nenajdeme.

Laboratoř Mykon Univerzity v Innsbrucku analyzovala v dlouhodobé studii různé barvy a jednu omítku z hlediska jejich náchylnosti k napadení plísněmi. Silikátové produkty přitom dopadly skvěle. Po 17 měsících byla na povrchu testovací plochy natřené silikátovou barvou naměřena hodnota pH vyšší než 11. V takových podmínkách se mikroorganismům nedaří. Zdravotní rizika plynoucí z jejich výskytu tak mohou být minimalizována přirozenou cestou.

Nabízíme vám jednoduché a dlouhodobé řešení pro vnitřní prostory. Silikátová barva interSIL je skvělou volbou pro váš domov, zdraví i přírodu. Díky své trvale vysoké hodnotě pH prakticky trvale brání růstu a šíření plísní (plíseň dobře snáší nízké pH, nikoliv vysoké – je to tím, že při nízkém pH se dokáže smrštit, ale neponičí se její schránka, při vysokém lyzuje, tedy rozpadá se). Přitom zachovává zeď dokonale paropropustnou a zpevněnou (díky obsahu pojiva křemičitanů/vodního skla). Hodí se k výmalbě vápenných, vápenocementových omítek, betonových monolitů i panelů či sanačních omítek (splňuje limity paropropustnosti dle směrnice WTA). Také na původních vápenných, silikátových a středně disperzních (neomyvatelných, otěruvzdorných) původních nátěrech vykazuje výborné výsledky.

InterSIL Arctic vás příjemně překvapí svojí vysokou bělostí (88 % BaSO4) a excelentní kryvostí. Interiérové silikátové barvy InterSIL a fasádní silikátové barvy ExterSil neobsahují konzervanty, formaldehyd ani těžké kovy a s obsahem těkavých organických látek nižších než 5 % šetří vaše zdraví i přírodu. Díky tomu jsou tyto silikátové barvy vhodné pro aplikaci v senzitivním prostředí škol, školek, domovech důchodců, veřejných budov i památkově chráněných objektů. Jsou vhodné také pro použití v domácím prostředí, zejména pokud jde o dětské pokoje a ložnice. Tyto silikátové barvy na bázi vodního skla s vysokým obsahem PH, minimalizují nepříznivé vlivy na osoby citlivé na chemikálie a alergiky

Měna:

Odhlášení z odběru novinek

1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel e-shopu www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím