+420 777 100 004

V nabídce 9 995 druhů produktů, 9 841 ks skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Co potřebuji k malování pokojů

Připravili jsme pro vaše pohodlí seznam, postup, co všechno by se vám při malířských a natěračských pracích mohlo hodit. Víme moc dobře jak je nepříjemné když je nutné práci přerušovat z důvodů, že něco chybí. 
 

Pro přípravné práce:

 • Pro zakrytí sestěhovaného nábytku a zařízení Vám bude většinou postačovat tenká zakrývací plachta, fólie tloušťky 7 – 30 mikronů. Pokud máte obavy, že tenká fólie dostačující nebude, můžete použít zakrývací rouno (je to v podstatě plsť o tloušťce cca 3mm nalepená na fólii) Dále budete potřebovat nůžky nebo sádrokartonářský nůž.
 • Pro zakrytí podlah, apod., můžete použít zakrývací plachtu, fólii tloušťky 30 – 200 mikronů, případně zakrývací karton v roli o různé tloušťce, nebo zakrývací rouno. Dále budete potřebovat nůžky, nebo sádrokartonářský nůž.
 • K zakrytí oken můžete použít buďto klasickou zakrývací fólií o různé tloušťce a papírovou pásku, lepenku, případně CQ fólií Paint-Masker ( fólie vyráběná v různých návinech a šířkách včetně po hraně nalepené malířské lepenky) CQ fólie vám může zakrývání oken hodně zpříjemnit a zjednodušit, budou se vám hodit i nůžky nebo sádrokartonářský nůž.
 • K olepení zásuvek, zárubní, potrubí od radiátoru, ke spojení více zakrývacího materiálu dohromady apod., budete potřebovat malířskou pásku papírovou. Většinou jsou v návinu 50bm v různých šířkách.

Před samotným malováním:

 • K oškrábání stěn budete potřebovat malířskou štětku, případně válec s rukojetí pro navlhčení povrchu. Dále budete potřebovat stírací mřížku, špachtli, nejlépe Profi malířkou škrabku červenou, plastovou.
 • Rozmytí zbytků staré malby se provádí po oškrábání stěn pomocí vody a malířské štětky, případně hadru. Budete potřebovat také kbelík na vodu.
 • K provedení penetračního nátěru, potřebujete penetraci, kbelík, malířskou štětku, či Válec s rukojetí, stírací mřížku. Na drobnější detaily budete potřebovat středně velký a menší štětec. Pokud budete potřebovat natřít i méně dostupná místa, jako třeba za nábytkem, či radiátorem, bude se Vám určitě hodit, dlouhý za-rohový štětec, případně malý váleček s prodlouženou rukojetí.
 • K vyspravení děr a prasklin, budete potřebovat špachtli, planžetovou špachtli tzv. Japonskou špachtli, smirek, nádobu na rozmíchání sádry, sádru, nebo jinou stěrkovou hmotu v prášku, případně již hotovou stěrku většinou ihned připravenou k použití, akrylátový, štukový nebo silikonový tmel v kartuši, kartušovou pistoli.
 • K celoplošnému, či lokálnímu štěrkování stěn, potřebujete: stěrkovou hmotu v prášku plus kbelík, nebo již hotovou po rozmíchání připravenou k použití, k dokonalému rozmíchání vrtačku a míchadlo - míchací vrtuli, k natažení nerezové hladítko, nejlépe menší i větší. K nanesení stěrky na hladítko, špachtli, nebo nejlépe zednickou lžíci. K vyhlazení stěrky někdo s oblibou používá širokou špachtli tzv. letadlo (špachtle 30 až 80cm široká) K finálnímu vybroušení stěrky budete potřebovat držák na brusnou mřížku, brusné mřížky, případně brusný papír či plátno. Pokud budete stěny štukovat, potřebujete štuk, nebo nejlépe Keraštuk ( jemná varianta klasického štuku, po rozmíchání již připravená k použití). Pro jeho dokonalé rozmíchání, vrtačku a míchadlo - míchací vrtuli, plastové, nebo nerezové hladítko, nejlépe jedno o šíři 30 cm a jedno o šíři 40cm. K nabíraní štuku na hladítko, špachtli nebo nejlépe zednickou lžíci, a k vyhlazení nataženého štuku, plstěné nebo molitanové hladítko.

Malby a nátěry

 • K samotnému malování zdí, budete potřebovat dostatečné množství vhodné barvy, kbelík, malířské štafle, štětec plochý nejlépe menší a větší, delší zá-rohový štětec malířskou štětku, malířský válec menší, větší včetně držáků a jednoho delšího držáku, stírací mřížku. Dále se Vám může hodit rohový válec, malířské teleskopická tyč, k označení přechodu mezi dvěma odstíny brnkačku plus práškovou barvu a papírovou lepenku.
 • K nátěrům, oken, dveří, střech, podlah a pod., se Vám může hodit odmašťovač, brusný papír, drátěný kartáč, odstraňovač starých nátěrů, dostatečné množství barvy, kbelík, tmel, případně sklenářský kyt. V případě, že budete používat syntetickou, nebo dvojsložkovou barvu, nebo lak, nezapomeňte na ředidlo, či tužidlo. Dále se vám můžou hodit, různé velikosti štětců, válečku s rukojetí, stírací vaničku či mřížku, k tmelení různé špachtle.

Úklid

 • K úklidovým pracím můžete potřebovat: Kbelík, pytle na odpad, škrabku na sklo, koště, smetáček, mop, hadr, čisticí a impregnační prostředky, gumové nebo chirurgické rukavice.
Měna:

Odhlášení z odběru novinek

1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen. | Nastavení cookies