+420 777 100 004

V nabídce 10 589 druhů produktů, 8 947 ks skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Malířské barvy - vzorník primalex

Primalex je bezpochyby jednou z nejznámějších  a nejpoužívanějších malířských barev v České republice. Kořeny značky sahají do hlubokého socialismu, na konci 60. let vznikl tento produkt ještě pod značkou Primel v národním podniku Chemická keramika Břasy. Šlo o bílou nátěrovou hmotu vzniklou na základě zlepšováku.

Po roce 1989 byl podnik zprivatizován a výroba modernizována. Po roce 2000 skončila epocha primalexových bílých stěn a Primalex barvy se začaly tónovat, čímž vznikla potřeba vzorníků malířských barev pro výběr správné barvy Primalexu. V roce 2008 se stala společnost Primalex a.s. součástí nadnárodní skupiny PPG Industries, Inc. I když podnik změnil název na PPG Deco Czech a.s., označení výrobků „Primalex“, stejně jako ochranná známka „Primalex“ zůstaly beze změny.

V současnosti je značka Primalex synonymem pro komplexní nátěrový program na různé povrchy. Sortiment je rozdělený do několika řad, jako např. primalex fortissimo, primalex polar nebo primalex inspiro

Pro každou práci s barvami Primalex je třeba mít vzorník malířských barev Primalex, jež zde přikládáme:

Jestliže si dle výše uvedených vzorníků malířských barev Primalex nedokážete stále vybrat, je možné použít interaktivní aplikaci na stránkách značky Primalex - Colordesigner.

Měna:

Odhlášení z odběru novinek

1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen. | Nastavení cookies