+420 777 100 004

V nabídce 10 589 druhů produktů, 8 947 ks skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Barvy na malování pokojů

V našem eshopu máme pro Vás připraven široký sortiment různých tradičních i velmi moderních interiérových barev na malování pokojů. Vzhledem k tomu, že výběr je opravdu široký, předkládáme přehled druhů barev, které můžete ve svém bytě či domě s úspěchem použít.

Rozdělení barev na malování pokojů

 • disperzní barvy – v současnosti jsou velmi oblíbené. Mají vysokou krycí schopnost a odolnost. Disperzní barvy na malování pokojů jsou ředitelné vodou. Z toho vyplývá, že se s nimi dobře pracuje, nezapáchají a vzhledem k tomu, že není nutné používat jakékoliv rozpouštědlo, jsou i velmi ekologické.
  Současné disperzní barvy jsou „otěruvzdorné“, což znamená, že jsou odolné vůči otěru (za sucha nebo za mokra). Samozřejmě, že při otěru nám nějaká barva na ruce, látce nebo jiném předmětu zůstane, není to však tak, že by byl otěr na stěně viditelný. Ze stěny natřené disperzní barvou odolné vůči otěru za sucha je možné špínu či prach otřít například kartáčkem. Jsou vysoce prodyšné a vhodné do běžných místností – obývací pokoj, ložnice atd.
  Barvy odolné otěru za mokra jsou omyvatelné, je možné na ně použít houbičku či hadřík. Pro tuto vlastnost je vhodné je použít např. do dětského pokoje nebo kuchyně, kde se předpokládá možné zašpinění.
  Další výrobky z kategorie disperzní barvy na malování pokojů naleznete zde.
 • akrylátové barvy – jde o velmi kvalitní barvy, které zajistí hutný a odolný nátěr. Jsou určeny pro více zatěžované povrchy, to je např. venkovní fasády, ale pro svoji odolnost a vlastnosti jsou používány i v interiérech. Jsou vysoce prodyšné. Akrylátové barvy na malování pokojů se používají pro moderní prostory, kde požadujeme neměnící se matný lesk.  Klasickým příkladem jsou např. barvy Remal. Další výrobky z kategorie akrylátové barvy na malování pokojů naleznete zde.
 • silikátové barvy – silikátové barvy se hodí do místností, kde hrozí např. zemní vlhkost či kde je aplikována sanační omítka. Na tyto prostory se disperzní ani akrylátové barvy nehodí. Silikátové barvy na malování pokojů se chemicky vážou k podkladu, jsou bez lesku, vysoce paropropustné a většinou odolné proti oděru za mokra – tj. omyvatelné. Naši nabídku výrobků z kategorie silikátové barvy na malování pokojů naleznete zde.
 • vinylové barvy  - vinylové barvy jsou hitem poslední doby. Jsou vysoce ekologické, nátěr je prováděn ve velmi tenké vrstvě, takže se nespotřebuje tolik barvy jako u klasických barev na malování pokojů.  Jsou však bohužel dražší než např. disperzní barvy, což částečně ale kompenzuje již zmiňovaná úspornost a kvalita. I přes tenkou vrstvu mají vinylové barvy výborné krytí a přilnavost, jsou velmi odolné vůči vodě, některé vinylové nátěry vytvářejí  i protiplísňovou ochranu a zároveň vymalováním vinylovými barvami dodáte vašemu domu či bytu skvělý vzhled interiéru. Některé vinylové barvy odrážejí až dvojnásobek světla do místnosti a tím i opticky zvětšuje daný prostor. Naši nabídku výrobků z kategorie vinylové barvy na malování pokojů naleznete zde.
 • latexové barvy – latexové barvy v minulosti představovaly hojně používané omyvatelné nátěry (např. do kuchyní), které víceméně neprodyšně uzavřely podklad, stěna nedýchala a po určité době nastávalo odlupování této barvy či prorůstání plísněmi. V současnosti však latexové barvy po několika desetiletích vývoje již neoplývají těmito negativními vlastnostmi a jsou velmi vhodné do prostor, kde hrozí velké riziko zašpinění či umaštění – to je např. dětské pokoje či kuchyně.
  Některé latexové barvy na malování pokojů umožňují  i několik set omytí, aniž by došlo k poškození či smytí barvy. Zároveň latexové barvy odolávají i některým chemickým látkám, jako např. desinfekci.

Jakou barvu zvolit u barev na malování pokojů

Na téma jakou barvu zvolit u interiérových barev je možné napsat několik dalších článků, víceméně je však možné říci, že nejvíce záleží na vkusu a preferencích osazenstva domu či bytu.
Obecně barvy rozlišujeme na teplé a studené, podle účelu místnosti volíme vhodnou barvu. Do obytných místností bychom měli namíchat teplé barvy na malování pokojů, tedy například žlutý, červený nebo oranžový odstín. Dodávají energii, pocit radosti a štěstí. Studené uklidňují, proto například modrá či šedá barva patří do ložnice, obývacího pokoje, nebo koupelny. Klasickou bílou barvou samozřejmě také nic nezkazíte, bílá barva navozuje a umocňuje pocit čistoty.
I u barev dochází ke změnám v moderních trendech, barvami roku 2017 jsou např. svěží zeleň, popelavě modrá, světle růžová a tyrkysová.

Měna:

Odhlášení z odběru novinek

1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen. | Nastavení cookies