+420 777 100 004

V nabídce 10 589 druhů produktů, 9 003 ks skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Olejové barvy

Olejové barvy pro terasyOd dávných dob jsou olejové barvy velmi oblíbené. Jedná se o barvivo smíšené s olejem, nejčastěji lněným olejem. Olejové barvy se většinou ředí terpentýnem, nebo lakovým benzínem. Jsou velmi trvanlivé, poměrně dlouho ale zasychají. Obecně platí, že čím tlustější vrstva olejové barvy je aplikována, tím delší je doba usychání.

Olejové barvy - použití

Olejové barvy se používaly již od 13. století. V současnosti se tyto barvy používají nejčastěji na malování obrazů a pro nátěry dřeva jak v interiérech tak exteriérech. Některé olejové barvy a lazury jsou vyráběny i na bázi přírodních olejů a vosků. Jsou vhodné jak na měkké tak tvrdé dřevo a jsou určené k ochranným dekorativním nátěrům dřeva, nábytku, obložení, schodišť, schodů, dřevěných podlah apod. Tyto materiály pronikají hluboko do struktury dřeva. Některé receptury jsou vhodné i na nátěry dětských hraček a dětského nábytku a podkladů, které přicházejí do přímého styku se suchými potravinami. Další olejové barvy a lazury vytvářejí zase ochranný povrch s otevřenými póry a díky nim může dřevo přirozeně dýchat. Takto upravené povrchy zabraňují pronikání vody do dřeva a jsou omyvatelné a snadno čistitelné. Například Balakryl voskový olej, navíc po aplikaci vytváří dokonce i protiskluzový povrch.
V naší nabídce naleznete olejové barvy a lazury od známých výrobců jako Bona,Colorlak, PPG, Remmers, Building Plast, Akzo Nobel a další. Tito výrobci vyrábějí převážně olejové lazury na dřevo a olejové laky na dřevěné podlahy či parkety.

Olejové barvy a lazury

Mezi přednosti olejových lazur patří zejména hloubková penetrace dřeva a s tím spojená i jeho vysoká ochrana, olejové lazury zachovávají přirozenou strukturu a kresbu dřeva, protože nevytvářejí lakovou krycí vrstvu na dřevě. Olejové lazury mají výbornou ochranu proti UV záření. Často je stačí aplikovat v jedné vrstvě. Olejové lazury jsou paropropustné, mají vysokou vydatnost a jsou příznivé k životnímu prostředí.
Mezi nejznámější značky olejových barev, lazur a vosků patří: Lněný olej – napouštěcí prostředek, Lignofix fermež lněná, Remmers Aidol Hartwachs-Öl, Sokrates Teakový olej, Bondex Exotic Oil, Remmers Aidol pflege-öl, Lazurol napouštěcí olej S1039, Xyladecor Ošetřující olej, Colorlak Teakový Olej na dřevo O 1011 bezbarvý, Colorlak Profi Olejová lazura O 1020, Düfa Týkový olej TO - Teak Öl, Sokrates Vosk na nábytek, Sokrates Olej pro venkovní použití, Balakryl Voskový olej a další. Veškerou naši nabídku olejových barev a lazur naleznete v kategorii oleje a vosky na dřevo. Olejové barvy, laky a lazury Vám můžeme jen a jen doporučit.

Měna:

Odhlášení z odběru novinek

1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen. | Nastavení cookies