+420 777 100 004 Po-Pá 8-16

Aktuálně 11 604 produktů, z toho 3 044 skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Olejové barvy

Olejové barvy pro terasyOd dávných dob jsou olejové barvy velmi oblíbené. Jedná se o barvivo smíšené s olejem, nejčastěji lněným olejem. Olejové barvy se většinou ředí terpentýnem, nebo lakovým benzínem. Jsou velmi trvanlivé, poměrně dlouho ale zasychají. Obecně platí, že čím tlustější vrstva olejové barvy je aplikována, tím delší je doba usychání.

Olejové barvy - použití

Olejové barvy se používaly již od 13. století. V současnosti se tyto barvy používají nejčastěji na malování obrazů a pro nátěry dřeva jak v interiérech tak exteriérech. Některé olejové barvy a lazury jsou vyráběny i na bázi přírodních olejů a vosků. Jsou vhodné jak na měkké tak tvrdé dřevo a jsou určené k ochranným dekorativním nátěrům dřeva, nábytku, obložení, schodišť, schodů, dřevěných podlah apod. Tyto materiály pronikají hluboko do struktury dřeva. Některé receptury jsou vhodné i na nátěry dětských hraček a dětského nábytku a podkladů, které přicházejí do přímého styku se suchými potravinami. Další olejové barvy a lazury vytvářejí zase ochranný povrch s otevřenými póry a díky nim může dřevo přirozeně dýchat. Takto upravené povrchy zabraňují pronikání vody do dřeva a jsou omyvatelné a snadno čistitelné. Například Balakryl voskový olej, navíc po aplikaci vytváří dokonce i protiskluzový povrch.
V naší nabídce naleznete olejové barvy a lazury od známých výrobců jako Bona,Colorlak, PPG, Remmers, Building Plast, Akzo Nobel a další. Tito výrobci vyrábějí převážně olejové lazury na dřevo a olejové laky na dřevěné podlahy či parkety.

Olejové barvy a lazury

Mezi přednosti olejových lazur patří zejména hloubková penetrace dřeva a s tím spojená i jeho vysoká ochrana, olejové lazury zachovávají přirozenou strukturu a kresbu dřeva, protože nevytvářejí lakovou krycí vrstvu na dřevě. Olejové lazury mají výbornou ochranu proti UV záření. Často je stačí aplikovat v jedné vrstvě. Olejové lazury jsou paropropustné, mají vysokou vydatnost a jsou příznivé k životnímu prostředí.
Mezi nejznámější značky olejových barev, lazur a vosků patří: Lněný olej – napouštěcí prostředek, Lignofix fermež lněná, Remmers Aidol Hartwachs-Öl, Sokrates Teakový olej, Bondex Exotic Oil, Remmers Aidol pflege-öl, Lazurol napouštěcí olej S1039, Xyladecor Ošetřující olej, Colorlak Teakový Olej na dřevo O 1011 bezbarvý, Colorlak Profi Olejová lazura O 1020, Düfa Týkový olej TO - Teak Öl, Sokrates Vosk na nábytek, Sokrates Olej pro venkovní použití, Balakryl Voskový olej a další. Veškerou naši nabídku olejových barev a lazur naleznete v kategorii oleje a vosky na dřevo. Olejové barvy, laky a lazury Vám můžeme jen a jen doporučit.

Měna:

Odhlášení z odběru novinek1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel e-shopu www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím

AKTUÁLNĚ - NEPŘEHLÉDNĚTE!

 • Prodejna v ul. Nuselská 88, Praha 4 - OTEVŘENO. Bližší informace naleznete v sekci KONTAKTY A PROVOZNÍ DOBA 
  Vzhledem k aktuální situaci v ČR, jsou poměrně často naše tel. linky přetížené. Případné dotazy zasílejte raději e-mailem na adresu obchod@nejlevnejsibarvy.cz. Tuto komunikaci v rámci našich kapacit vyřizujeme jak nejrychleji to jde.
   
 • Dopravci krom spol. Zásilkovna z hygienických důvodů zrušili možnost platby dobírkou. U všech způsobů převzetí a doručení objednávek doporučujeme dát  z hygienických důvodů přednost platbám online. V případě, že se zákazník rozhodne svou objednávku z jakéhokoliv důvodu zrušit, platbu samozřejmě obratem převedeme zpět na jeho účet.
   
 • Na prodejnu kvůli nákupu, nebo uhrazení internetové objednávky a do skladu k výdeji zboží vstupujte ve vlastním zájmu jednotlivě. 
  Objednávky hrazené online způsobem vydáváme přednostně a není nutná návštěva a úhrada na prodejně. Proto po obdržení potvrzovací SMS - připraveno k osobnímu odběru, zamiřte rovnou do našeho skladu k výdeji zboží.

   
 • V posledních dnech spolu s našimi dodavateli evidujeme výrazný nárůst objednávek. Tato skutečnost v kombinaci s  aktuálně vysokým vytížením dopravců, může v některých případech způsobit zpožděné doručení objednávky, které by ale ve většině případů nemělo překročit 2-3 dny. Doporučujeme proto raději počítat s určitou časovou rezervou.
   
 • Moc se omlouváme za aktuální situaci. Ujišťujeme Vás ale, že uděláme vše, co bude v našich silách, aby Vaše objednávka byla vyřízena v nejkratším možném termínu. Předem děkujeme za pochopení a pevně věříme, že se nám vše podaří zvládnout a co nejvíce eliminovat možné problémy.