+420 777 100 004

V nabídce 10 557 druhů produktů, 9 331 ks skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Laky – jak vybrat ten správný

Slovo laky je velmi široký pojem. Každý si pod tímto slovem může ale představit něco jiného. Někdo laky na nehty, někdo laky na vlasy, někdo zase laky jako barvy na dřevo apod. Naší doménou jsou barvy, laky, nátěrové hmoty a související produkty. Proto se zde pokusíme poradit, jak se v široké nabídce laků zorientovat a jak vhodný lak vybrat.

V e-shopu www.Nejlevnejsi-Barvy-Laky.cz mimo jiné naleznete širokou nabídku laků od všech prověřených dodavatelů. Mezi ně patří například Remmers, Stachema Kolín, Austis – Eternal, Building Plast – Sokrates, Colorlak, Chemolak, HB-Lak, Detecha, Dch-Sincolor,  Het, Dulux Akzo Nobel, Bona atd. atd. Ano, nabídka laků, ze které můžete na www.Nejlevnejsi-Barvy-Laky.cz vybírat, je skutečně neuvěřitelně široká.

Co jsou to laky?

Laky jsou v podstatě transparentní, průhledné nátěry v různých stupních matu či lesku a nejčastěji se používají při lakování a nátěrech dřeva. Aplikací laku zachováte krásu kresby dřeva, které nátěrem zároveň chráníte.
Při výběru laku je nutné rozlišovat, jestli ho chceme použít do interiéru nebo exteriéru, kde je důležité, aby lak obsahoval kvalitní UV filtr, aby ošetřené dřevo pod lakem co nejpomaleji měnilo svou přirozenou barvu působením povětrnostních vlivů, zejména sluníčka. Čím kvalitnější UV filtr lak má, tím déle si dřevo zachová svůj původní vzhled. Samozřejmě, pokud chcete barvu dřeva před jeho nalakováním změnit, není nic jednoduššího, než před lakováním dřevo natřít vhodným tipem mořidla, nebo lazurou na dřevo, které se vyrábějí v různých světlejších či tmavších odstínech.
Dále je potřeba klást důraz na mechanické namahání, to je, zda potřebujeme laky ne dřevo mechanicky nenamáhané, nebo namáhané jako jsou například dřevěné podlahy, nebo parkety. Zde je důležité vybrat takový lak, který bude po zaschnutí nejenom tvrdý, ale také pružný, aby se na ošetřené dřevěné podlaze netvořili rýhy a aplikovaný lak časem nezačal praskat.

Rozdělení laků

Vodou ředitelné laky

Laky rozdělujeme dle technologie výroby. V současnosti mezi nejžádanější transparentní, bezbarvé laky na dřevo patří vodou ředitelné laky, které se jednoduše aplikují, zápach je minimální nebo žádný a poměrně rychle vytvrdnou.

Syntetické laky na dřevo

Další skupinou jsou syntetické Laky na dřevo, které je před aplikaci potřeba naředit správným typem ředidla. Pro aplikaci štětcem většinou ředidlem S 6006, stříkáním S 6001. Jedná se o kvalitní laky, je ale nutné počítat s tím, že do doby zaschnutí a vytvrzení mají svůj specifický zápach.

Polyuretanové laky na dřevo

Za polyuretanové laky na dřevo si možná nějakou tu korunu připlatíte, na druhé straně ale patří mezi ty nejkvalitnější a vyznačují se zejména svou tvrdostí, pružností a stálobarevností. Polyuretanové laky se vyrábějí jak jednosložkové, tak dvousložkové, u kterých je potřeba před aplikací jednotlivé složky spojit a dobře promíchat. Pokud dodržíte návod k použití, výsledek a kvalita Vás určitě nezklame.

Olejové laky

Olejové laky jsou vhodné na nátěry starého i nového dřeva a minerálních savých podkladů. Kvalitnější laky mohou být vystavené i působení vody a deště v exteriéru i interiéru. Olejové laky vykazují prodlouženou odolnost povětrnostním vlivům. Ještě ne v tak dávné minulosti patřily olejové laky mezi  vůbec nejpoužívanější a do dneška jsou velmi dobrou volbou pro lakování dřeva a dřevěných povrchů.

Epoxidové laky

Kvalitní variantou laků na dřevo jsou i epoxidové laky, které existují jak v jednosložkové tak dvousložkové variantě. Některé druhy epoxidových laků jsou odolné vyšším teplotám (až 120 °C), což může být nezanedbatelnou výhodou.

Laky - další informace

Mnohem více informací se dočtete v jednotlivých podkategoriích hlavní kategorie barev a laků na dřevo u konkrétních jednotlivých produktů.
Před lakováním ale rozhodně zvažte použití impregnačních a ochranných nátěrů, které chrání dřevo proti plísním, houbám, řasám, hnilobě, zamodrání apod.  a také si promyslete, čím budete chtít lak na dřevo natírat. Použít můžete jak štětky a štětce, tak různé válečky a válce, nebo stříkací zařízení od jednoho z nejvýznamnějších výrobců -stříkacích pistolí Wagner.

Co dodat? Snad jen: Ať se Vám dílo podaří.

Měna:

Odhlášení z odběru novinek

1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen. | Nastavení cookies