+420 777 100 004

V nabídce 10 598 druhů produktů, 9 447 ks skladem.
Současně s Vámi zde právě nakupuje 0 zákazníků.

Fasádní barvy

Fasádní barvy můžete použít na různé druhy a povrchy fasád.

Vyberte si fasádní barvy ze široké nabídky. Fasádní barvy naleznete v kategoriích dle výrobců a značek například JubHetDuluxAustis, Rokospol a další, nebo třeba Primalex. Všichni tito výrobci vyrábí fasádní barvy vysoké kvality. Dále Fasádní barvy můžete hledat v kategorií dle použití, kde jsou zahrnuty všechny výrobcové a značky fasádních barev.

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují vzhled Vašeho domu, je jeho fasáda a odstíny fasádních barev na ní použité. Dobře zvolené fasádní barvy dokáží nemovitost nejenom zkrášlit, ale fasádní barva Vaši nemovitost také chrání před nepřízní počasí.

Na trhu jsou fasádní barvy nejčastěji členěné na barvy akrylátové, silikátové, silikonové – samočistící  fasádní barvy. Všechny tyto fasádní barvy můžete použít jak na zcela hladké fasádní omítky tak na roztírané či rýhované fasádní omítky a klasické břízolitové fasády. Před aplikací fasádní barvy je vždy, nebo alespoň ve většině případů potřeba natřít fasádu fasádním penetrační nátěr.

Při volbě fasádní barvy byste tedy měli porovnávat více hledisek než pouze cenu a barvu, důležité je vybrat si vhodný typ a značku fasádní barvy s vhodným pojivem.

Proč jsou fasádní barvy tak podstatné?
Fasádní barvy velmi ovlivňují vzhled a image Vašeho domu. Nicméně fasádní barvy jsou také součástí omítky a jsou první vrstvou, která přijde do styku s vnějšími vlivy jako teplota, světlo či vítr. Fasádní barvy mají tedy zásadní vliv na to, jak se bude celá omítka chovat a jak bude chránit jádro domu.

Z výše uvedeného důvodu se fasádní barvy vyrábějí v několika desítkách variant, které mohou pro laika působit zmatečně, nicméně své důvody mají. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás, s výběrem správné fasádní barvy Vám odborně poradíme. Špatný výběr fasádní barvy může zvýšit pravděpodobnost poškození celé fasády, což ve výsledku stojí více, než výběr kvalitních materiálů pro fasádní barvy.

Zásadními vlastnosti pro fasádní barvy jsou např. reakce na změny tepelných podmínek, ovlivnění materiálů dalších vrstev domu, tepelná izolace, ochrana proti poškození apod. Obecně platí čím je odstín fasády světlejší, tím více slunečních paprsků odrazí. U sytých odstínu fasády je to obrácené, Tmavé fasády vstřebají více slunečních paprsků, více za přehřívají a musejí překonávat střídaní větších teplotních rozdílů.

Spotřeba a vydatnost fasádních barev
Orientační vydatnost fasádních barev uvádí výrobce na obalu barvy a v její technickém listu. Protože povrch fasád mají různou strukturu povrchu, nejvyšší vydatnosti fasádní barvy dosáhnete u zcela hladkých povrchů. Čím bude mít povrch hrubší strukturu, tím spotřeba fasádní barvy poroste. Nejvyšší spotřeba fasádní barvy je obecně u břízolitového podkladu. Ke zvýšení vydatnosti fasádní barvy může výrazně přispět kvalitně provedený penetrační nátěr a způsob aplikace.

Měna:

Odhlášení z odběru novinek

1. Nejlevnější Barvy.CZ s.r.o. | Provozovatel www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz | Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem a bez souhlasu nesmí být šířen. | Nastavení cookies