
Osmo protiskluzový terasový olej je vhodný zejména na dřevěné terasy a schody ve vnějších prostorách např.z bangkirai, massaranduba, garapa, modřínu, douglasky nebo borovice. Vhodný pro rýhované, drážkované a obzvláště hladké povrchy teras. Používat vždy v kombinaci se základním pigmentovým nátěrem z řady Osmo terasových olejů na dřevo nebo Osmo ochranné olejové lazury na dřevo.
Zpracování/Aplikace:
Přípravek naneste Osmo plochým štětcem v tenké vrstvě po směru vláken na suchý a čistý dřevěný povrch. Pro rychlou práci na velkých plochách doporučujeme přímo na míru pro terasová prkna vyrobený Osmo Kartáč k natírání teras 150 mm, se kterým lze pracovat ve stoje a šetřit záda.
Zajistěte dostatečné větrání a ponechte schnout po dobu 12 hodin. Při renovaci stačí zpravidla 1 nátěr na očištěný a suchý dřevěný povrch.
Čištění pracovního nářadí:
Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu benzenu).
Doba schnutí:
Přibližně 12 hod. (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí. Zajistěte dobré větrání.
Vydatnost:
1 litr postačí pro přibližně 24 m2 nátěru. Spotřeba závisí významně na charakteru natíraného dřevěného povrchu a na typu a charakteristice dřeviny – uvedené informace se vztahují k hladkému hoblovanému nebo broušenému dřevu, u ostatních povrchů může být vydatnost odlišná. Rýhované (drážkované) nebo jemně řezané dřevo nasákne vzhledem ke struktuře povrchu podstatně více výrobku.
Produkt ještě nebyl hodnocen, buďte první.